пʼятниця, 9 лютого 2018 р.

«Масляна, Масляна, яка ти красна! »

    У 2018 році Масляний тиждень починається в понеділок 12 лютого і закінчиться ввечері 18 лютого, у неділю, з ударами церковних дзвонів.
   Масляну поділяють на два періоди вузький і широкий, в першу половину, можна займатися домашнім господарством, а починаючи з четверга, забороняється будь-яка робота. Крім цього, за сформованим традиціям кожен день святкового тижня, має свій особливий зміст і назву:

  «Зустріч Масляної»
відбувається в понеділок. Тобто в 2018 році Зустріч Масляної припадає на 12 лютого. Люди закінчують останні приготування, добудовують гойдалки і різні гірки. Обов'язковий атрибут події Опудало з соломи, одягнене в жіночий одяг і прикріплене до палиці, виставляють посередині вулиці. Господині тим часом «чаклують» на кухні, випікаючи ніжні млинці, адже саме на масляну, вони виходять настільки смачними, що неможливо відірватися. Перший випечений млинець, ніколи не їдять віддають жебракам або кладуть за вікно, в пам'ять про померлих. До вечора, всі збираються за спільним столом, відзначаючи початок святкового тижня і складаючи план подальших заходів.

«Загравання»
відзначають у вівторок, 13 лютого 2018 року. День коли, мрії про другій половинці можуть здійснитися. У денний час, молоді люди катаються на американських гірках або гойдалці, відвідують ярмарок, ввечері їх чекають веселі танці. Всі заходи придумані, з метою, як створити, нових закоханих пар. А для молодят, можливість зміцнити свої почуття, в цей день, просочений «магією» свята.


«Лакомка»
в середу Масниці, прийнято ходити в гості до тещі. Згідно традиції, чим більше різноманітних страв на столі, тим краще ставлення жінки до зятя. Ввечері, часто проводять кулачні бої.

     «Разгуляй»

саме в четвер, починаються масові гуляння. Люди відкладають всі свої турботи, з кожного куточка чується радісний сміх. Всі пригощають один одного ласощами, ходять в гості і співають веселі пісні. Традиційна забава для цього дня боротьба за сніговий місто.
                                  «Тещині вечірки»
відзначають в п'ятницю. Теща разом зі своїми подругами, з візитом приходить до зятя. Саме з його рук вона приймає частування, показуючи всім, який чудовий у неї зять.


«Зовичні посиденьки»
в суботу невістка збирає у себе в будинку всіх 
родичів чоловіка. Якщо дівчина незаміжня, проводить час у колі своїх незаміжніх подруг. Всі дарують один одному подарунки і нахвалюють приготовані страви.

                               «Прощену Неділю»
основний день свята. Люди відпускають всі прикрощі й образи, що накопичилися за рік, просять вибачення один у одного. А ввечері, урочисто спалюють опудало, і вітають прихід весни.


Немає коментарів:

Дописати коментар