вівторок, 9 травня 2023 р.

Ігрова подорож «Що я знаю про Європу»

 
9 травня спільно з державами Європейського Союзу Україна відзначає День Європи. 

День Європи в бібліотеці-філії №3 для дітей  – це ще одна нагода більше дізнатися про багатовікову історію європейських країн, європейські цінності, міжнародні європейські організації, а ще продемонструвати свої знання, показати свої вміння, долучитися до прекрасного.


 Перевіряли свої знання, ерудицію та кмітливість учні 2-Б класу Ліцею ім. Т.Г. Шевченка, що завітали на захід. 
Дітлахи прагнули продемонструвати , що Україна – це частина Європи, міркували, який внесок вони можуть зробити у розвиток нашої держави, щоб піднести її до рівня найрозвиненіших країн Європи. А ще, День Європи – це гарна нагода дізнатися більше про сусідні країни, зібратися разом та весело провести час!


Довідка:

Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи полі­тичної співпраці та економічної кооперації. Зрештою 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координа­цію та контроль за важкою промисловістю. Він запропонував розробити принципи спільної політики для  досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Шумана мала стати Європейська спільнота вугілля та сталі. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни. У результаті 18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була від­крита для інших європейських країн. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи.

Немає коментарів:

Дописати коментар