середа, 30 листопада 2016 р.

Я люблю країну, де є право на ім'я і на родину

   Дитина світле майбутнє людства. Як ми будемо думати і дбати про дітей сьогодні, таким світ буде через роки, десятиліття, століття. Рибінський Є.М. сказав: «Учитися жити по закону, поважати закон і виконувати його, людина повинна з малих літ, з сімї, дитячого садка, школи». З метою ознайомлення учнів з їхніми правами і обовязками, які визнані Конвенцією про права дитини,   бібліотекарі провели інформаційну гру «Я люблю країну, де є право на імя і на родину» для учнів 4 класу спеціального загально освітнього навчального закладу  I II  ступенів  4 ім.  М. Олефіренка. Діти розглянули негативні ситуації, у які потрапили літературні герої Попелюшка, Том Сойєр, Білосніжка, Мауглі, Гаррі Поттер та інші. Визначили порушення прав героїв, згадали про права дітей, які записані в Конвенції ООН  і  погодились з тим, що прав без обов`язків не буває.



вівторок, 29 листопада 2016 р.

Свічка палала в скорботі

Запалила свічку, запалила,
Щоби більше лихо не ходило,
Хай палає свічка світлом білим,
Щоб в бабусі серце не боліло…
Щоби більше не прийшло те горе,
Хай горять свічки Голодомору.
Чуєш – душі аж до неба кличуть!
Хай горять вогненні білі свічі!
Кожен народ має свої традиції, історію, пам’ять. Минуло багато років  від часу тієї страшної трагедії Голодомору 1932-1933 років. Ця тема не може бути байдужою для кожного з нас. Кажуть, що час лікує душевні рани. Але рану в серці України, пов’язану з Голодомором 1932-1933 років, загоїти неможливо. Вона завжди нагадуватиме про те, як у людей відбирали хліб, забирали все, чим можна було підтримувати життя. З метою виховання поваги до історичного минулого України, рідного народу та вшанування пам’яті жертв того страшного лихоліття працівниками  бібліотеки - філії №3 для  дітей  була проведена година жалоби  « Свічка палала в скорботі». Під час якого учні перегорнули сумні сторінки історії України, на карті України наклеїли квітки незабудки, на яких кривавим і чорним вписані слова «голод», «голодомор». Запалили свічку  та хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих 1932-1933 років.

понеділок, 21 листопада 2016 р.

Наші права - щасливе дитинство

« Незважаючи на те що ти ще маленький, ти все одно людина, яка має права. Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим» - так розпочали свою розповідь бібліотекарі  час проведення правового калейдоскопу « Наші права – щасливе дитинство»,адже  Конвенція є доволі складним документом, тому працівники бібліотеки коротко  розповіли  учням історію  створення «Декларації прав дитини» та ухвалення «Конвенції про права дитини». Провели цікаву ситуаційну гру   «З героями казок по статтях Конвенції» , де діти  мали змогу активно проявити себе, відповідаючи на каверзні запитання та здійснили подорож разом з казковими героями по статтях Конвенції ООН про права дитини.   

четвер, 10 листопада 2016 р.

" Збережемо наш скарб - рідну мову"

9 листопада у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця в нашій державі відзначається День української писемності та мови. Це свято згуртовує всіх нас на шляху до відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові. Відбулася  історична  година  « Збережемо наш скарб рідну мову» для учнів 4 – Б класу гімназії ім. Т.Шевченка. Бібліотекарі коротко повідомили присутніх про виникнення рідної мови, етапи розвитку української писемності, не забули згадати і про Нестора-Літописця, з якого і починається, на думку дослідників, писемна українська мова.

пʼятниця, 4 листопада 2016 р.

Бібліотека мандрує до малюків

В ДНЗ № 25 бідбулася бібліоподорож « Бібліотека мандрує до малюків». Під час якої бібліотекарі в ігровій формі познайомили дітей з казками та оповіданнями, де у головних героїв є почуття дружби. Дітлахи прийняли участь у літературній вікторині « Що за диво ці казки?»,познайомилися з українськими та зарубіжними казками, сучасними, яскравими виданнями казок, які є в бібліотеці. Малята із задоволенням розказали бібліотекарям свої улюблені казки, переглянули книги та журнали.